دسته‌بندی نشده

استفاده از بادی جت برای لاغری و پیکرتراشی، خطرات و عوارض

Body-jet روشی طبیعی برای تناسب اندام
بادی جت روشی جدید جهت انجام عمل لیپولیز می باشد.
لیپولیز به خرد کردن و ساکشن کردن و خارج کردن چربیهای اضافه بدن گفته می شود که یک عمل جراحی سبک سرپائی و بدون بیهوشی می باشد . که این عمل معمولا در کلینیک انجام می شود و با بیحسی موضعی می باشد.

بادی جت (پیکرتراشی)


یکی از جدید ترین روش های تخلیه چربی (پیکر تراشی) از نواحی مختلف بدن بادی جت می باشد. ساخت این دستگاه از کشور صنعتی آلمان می باشد. که در این روش ، کار اصلی از طریق فشار آب صورت می گیرد . در اصل این دستگاه کار پیکر تراشی بدن انسان را با تکنولوژی جدیدی انجام می دهد که در واقع معایب روش های دیگر را بر طرف می کند . بزرگترین مزایای این روش این است که عمل بادی جت ، بدون بیهوشی اما در اتاق عمل و کاملا در محیط بهداشتی و زیر نظر متخصص بیهوشی انجام می گیرد. در پیکرتراشی بوسیله ی بادی جت ، آب به صورت کنترل شده با فشار به زیر پوست و بین بافت چربی ها ( ران ، باسن ، پهلو ، شکم ، و نواحی مختلف بدن )پاشیده می شود که این عمل باعث خردشدن چربی ها می شود و توسط دستگاه ازبدن خارج می شود .

222

انواع روش های پیکرتراشی به شرح زیر می باشند :

روش های جراحی که شامل اعمال زیر می شوند :

 • جراحی پلاستیک سینه ( لیفت سینه ، ایمپلنت سینه ، ماموپلاستی )
 • جراحی پلاستیک ران و بازو
 • جراحی پلاستیک شکم

روش های تخلیه چربی بدون جراحی نیز شامل موارد ذکر شده در زیر می باشند :

 • لیپوساکشن
 • لیپوماتیک
 • لیپولیزر
 • بادی جت

روش بادی‌جت چگونه عمل می‌کند؟


در این روش از برش‌های 2/1 سانتی‌متری در ناحیه‌ی تحت درمان و یک ابزار مخصوص به اسم کانول استفاده می‌شود. یک جت آب حاوی بی‌حس‌کننده‌ی موضعی با فشار بالا از کانول خارج می‌شود و سلول‌های چربی را پیش از اینکه از ناحیه‌ی مورد نظر حرکت کنند از بین می‌برد. روش بادی‌جت (لیپوساکشن با فشار آب) چربی را بسیار آسان‌تر از لیپوساکشن سنتی از بین می‌برد. این بدین معنی است که کبودی، تورم و درد کمتری برای بیمار وجود دارد. اعصاب کمتری آسیب می‌بینند و زمان انجام آن نیز کوتاه‌تر است. نواحی درمانی مناسب شامل شکم، پهلوها، سینه، کمر، ران‌ها، ساق پا، بازوها و گردن می‌باشد.

4444 55555

در روش بادی‌جت از یک جت آب به شکل فن برای از بین بردن چربی استفاده می‌شود.

66

فشار آب رشته‌های عصبی و رگ‌های خونی را از طریق کانول جابه‌جا می‌کند و موجب کاهش آسیب به بافت‌های اطراف می‌گردد. این امر سبب کبودی، تورم و درد کمتر برای بیمار شده و نتایج آن نیز سریع‌تر حاصل می‌شوند.

مزایای بادی جت


333333

 • ظاهری طبیعی بعد از بادی جت
 • ماده پر کننده بدن به صورت طبیعی که همان چربی است
 • کاهش عوارض و اثرات جانبی بادی جت نسبت به سایر روش ها
 • ماندگاری بیشتر بادی جت نسبت به سایر روش ها
 • بادی جت عوارض بسیار کمتر و پایین تری نسبت به سایر روش ها دارد
 • دوران نقاهت بسیار کم است
 • در این روش چربی به شکل زنده خارج می‌شود و می‌توان این چربی‌ها را به ناحیه دیگری تزریق کرد

 

عوارض چربی‌برداری با بادی‌جت


777777

عفونت

مانند تمام انواع جراحی‌ها، بیمارانی که روش بادی‌جت را انجام می‌دهند مستعد ابتلا به عفونت هستند با اینکه برش‌های ایجاد شده کوچک‌تر از روش‌های متداول می‌باشد. با این حال احتمال دارد که زخم در صورتی که تمیز نگه داشته نشود دچار عفونت شود. نکروز چربی و بافت نیز از خطرات موجود است. نکروز که به معنای بافت‌مردگی است، یک عارضه‌ی جدی می‌باشد که می‌تواند موجب عفونت پس از عمل نیز بشود.

 از دست دادن خون

ممکن است در حین یا پس از انجام لیپوساکشن خونریزی بیش از حد وجود داشته باشد. هماتوم یا جمع‌شدگی خون در نواحی ساکشن شده نیز می‌تواند پس از جراحی شکل بگیرد.

 کم شدن آب بدن

جابه‌جایی مایع در حین جراحی لیپوساکشن انجام می‌شود. در حالی که به بیماران در طول لیپوساکشن مایعات تزریق می‌شود، مقدار زیادی مایع نیز از بدن آنها خارج می‌شود، که خطر کم شدن آب بدن وقتی که جایگزینی کافی مایع در حین عمل وجود نداشته باشد، افزایش می‌یابد.

 ادم ریه

تجمع مایعات در ریه‌ها می‌تواند در اثر مایعات تزریق شده در بدن در حین عمل ایجاد شود. ادم ریه اکثراً زمانی رخ می‌دهد که بیمار دچار بیش‌آبی در بدن شود که می‌تواند عارضه‌ی جدی باشد. هنگامی که در تکینک لیپوساکشن با بادی‌جت مقدار کمتری آب به بدن وارد شود، خطر کاهش می‌یابد اما کاملاً از بین نمی‌رود.

 آسیب بافت

از آنجایی که یک اسپری کوچک ضربان‌دار مورد استفاده قرار می‌گیرد، نیاز به نیروی قوی نمی‌باشد، که در نتیجه جراح کنترل بیشتری دارد. با این حال این خطر وجود دارد که رگ‌های خونی آسیب دیده موجب شوند که جراح نتواند ببیند که سوزن از چه نواحی عبور می‌کند.

افزایش سلولیت (تجمع چربی) با روش بادی‌جت

لیپوساکشن با بادی‌جت را می‌توان در برخی موارد برای از بین بردن سلولیت استفاده کرد. اگرچه در بیشتر شرایط کاهش سلولیت قابل مشاهده است اما احتمال کمی وجود دارد که بعد از برداشتن چربی سلولیت افزایش پیدا کند.

 بی‌نظمی‌ها

هرچند روش لیپوساکشن با بادی‌جت به این منظور طراحی شده است که پوست شما صاف‌تر شود، خطر ناهمواری و موج‌دار شدن آن وجود دارد. این حالت می‌تواند در اثر نظارت ضعیف و نزدیک بودن بیش از حد ساکشن به پوست ایجاد شود. این روش به گونه‌ای طراحی شده که نیروی کمی استفاده شده و مایع به همان شدتی که وارد می‌شود، از بدن خارج می‌گردد. از آنجایی که مایع کمتری در بیمار وجود دارد، موجب می‌شود که این روش دقیق‌تر باشد و در نتیجه پیکرتراشی صاف‌تری حاصل شود.

هزینه‌های معمول لیپوساکشن با بادی‌جت


هزینه‌ی لیپوساکشن با آب معمولاً بیشتر از هزینه‌های لیپوساکشن متداول است. هزینه‌ی این روش بستگی به عوامل مختلفی از جمله هزینه‌های جراح، هزینه‌های بی‌حسی، هزینه‌های بیمارستان یا تسهیلات جراحی، و داروها یا لباس‌های بعد از عمل دارد.

فرایند درمان

بادی‌جت در دو مرحله انجام می‌شود.

مرحله‌ی 1: نفوذ

با استفاده از جت آب، محلول سالین که حاوی آدرنالین(برای کاهش خونریزی) و بی‌حس‌کننده‌ی موضعی است در ناحیه‌ی تحت درمان نفوذ پیدا می‌کند.

در این مرحله، جت اساساً برای توزیع داروها استفاده می‌شود. حجم مایع تزریقی کم بوده و تورم و تغییر شکل ناچیزی را در این ناحیه ایجاد می‌کند. این امر موجب راحتی درمان برای بیمار شده و از افزایش حجم و بارگذاری دارو که در سایر روش‌ها ایجاد می‌شود، جلوگیری می‌کند.

جت آب بطور قابل ملاحظه‌ای موجب تسریع توزیع و نفوذ مایع در ناحیه‌ی تحت درمان می‌شود و در نتیجه زمان کلی این روش و میزان کار جراح کاهش پیدا می‌کند. مرحله‌ی نفوذ معمولاً 10 تا 15 دقیقه بطول می‌انجامد.

مرحله‌ی 2: تراش دادن

مرحله‌ی بعدی از بین بردن و بیرون کشیدن چربی است. با استفاده از این تکنیک ملایم، جراح دارای کنترل بیشتری بر فرایند پیکرتراشی است. از آنجایی که ناحیه‌ی تحت درمان در اثر مایع اضافه و تورم شکل غیرطبیعی به خود نمی‌گیرد، جراح می‌تواند با اعتماد به نفس و دقت بیشتری عمل تراش دادن را انجام دهد و کار بر اساس حدس و گمان که معمولاً در روش‌های معمول لیپوساکشن برقرار است، وجود ندارد. دستکاری و میزان دوباره‌کاری نیز با روش بادی‌جت به مقدار قابل ملاحظه‌ای کاهش پیدا می‌کند. مرحله‌ی پیکرتراشی و ساکشن تا زمانی که شکل مطلوب حاصل شود، ادامه دارد.

بهبودی


بیشتر از 90 درصد از بیماران بعد از چهار روز هیچ دردی احساس نمی‌کنند. معمولاً تمام بیماران پس از یک تا سه روز می‌توانند به کار خود بازگردند. در این روش در مقایسه با لیپوساکشن سنتی تورم و کبودی کمتری وجود خواهد داشت.

نتایج


بیماران در حین روش بادی‌جت قادر به ایستادن هستند و به این ترتیب تنظیم دقیق درمان امکان‌پذیر است. کبودی و تورم کمتری در مقایسه با روش‌های سنتی وجود دارد. تمام این مزایا به معنی کم شدن اصلاحات، تورفتگی‌ها و عدم تقارن است.

8888888

پاسخ دهید

دیدگاه
نام*
ایمیل*
وبسایت*