مقالات

جراحی زیبایی لیفت سانترال و بالا کشیدن لب

لب متحرک ترین و شکل پذیرترین ساختمان صورت است و از نظر زیبایی مهمترین جزء ثلث تحتانی صورت به حساب می آید. بر اساس روایات، تلاش برای زیباتر کردن لب زمانی از آغاز شد که کلوپاترا لبهای خود را با رنگ قرمز آرایش می نمود. اخیرا، در راستای حجم دادن به لبها کار گذاشتن پروتزها از طریق جراحی و همچنین تزریق مواد پُرکننده (ژل، چربی و غیره) رواج یافته است.

امروزه تکنیکهای جراحی متعددی جهت زیبایی لب وجود دارد که جراح پلاستیک صورت بسته به فرم و شکل لب شما تکنیک مناسب برای شما را انتخاب می نماید. لازم به ذکر است که هرچند پروتز لب شایعترین جراحی زیبایی لب به شمار می آید، ولی محدوده جراحی های زیبایی لب به پروتز محدود نمی شود.

برخی بیماران به جای حجم دادن به لب نیاز به کاهش اندازه لبها دارند. برخی برای دستیابی به شکل ایده آل لب نیازمند جراحی بالا کشیدن (لیفت) لب بالا هستند. برخی دیگر از افتادگی گوشه های لب خود (معمولا در اثر افزایش سن) اظهار نارضایتی میکنند. طبیعتا در چنین مواردی نوع عمل جراحی متفاوت است.

لیفت لب


برخی از خانم‌ها با رویای داشتن لب‌های برجسته و جذاب، به عمل جراحی لیفت لب به منظور بهبود فرم لب‌های خود روی می‌آورند. بر خلاف تکنیک قلوه‌ای کردن لب‌ها که تمرکز آن بر حجیم کردن لب‌هاست، لیفت سانترال لب، با بازسازی خطوط کانتور لب، فرم جدیدی به لب‌ها می‌بخشد.

این روش بر بهبود ناحیه v شکل در مرکز لب بالا (دو قوس روی لب فوقانی) و اصلاح فاصله بین پایه بینی و لب بالا تمرکز دارد. در طول مشاوره اولیه، پزشک، تفاوت بین روش‌های مختلف لیفت لب را توضیح داده و بهترین روش را برای بیمار تعیین خواهند کرد. گاهی اوقات، یک روش ترکیبی انجام می‌شود. در این صورت، تزریق ژل یا پروتز لب نیز می‌تواند برای  افزایش حجم لب و برجسته شدن آن مورد استفاده قرار گیرد.

مزایای لیفت لب


– در عمل لیفت لب، لب بالایی کوتاه تر می شود، که این مزایای زیر را به همراه دارد: لب بالا رفته و بنابراین بخش بزرگتری از قسمت قرمز لب دیده می شود. قوس به وجود آمده برجستگی لب را بیشتر می کند. حدود 3 یا 4 میلی متر از دندان های بالا نمایان می شوند.

– جراحی لیفت لب تا حد بسیار زیادی لب بالا را جوان ساخته و ظاهر آن را بهبود می دهد.

– در برخی موارد می توان از این نوع جراحی به جای تزریق ژل یا در کنار آن استفاده کرد.

– بهبودی از آن سریع بوده و بخیه ها حدود یک هفته بعد کشیده می شوند.

توصیه های پیش از جراحی


  • به حداقل رسانیدن مصرف نیکوتین و الکل ۴ هفته قبل از تاریخ عمل.
  • در صورت وجود آلرژی و یا بیماری در حال معالجه حتما جراح خود را مطلع کنید.
  • اگر به سرعت و بر اثرضربات کوچک دچار کبودی می شوید حتما جراح خود را مطلع کنید.
  • اگر دچار عفونت در ناحیه سر و گردن می باشید جراح خود را مطلع کنید.

انواع جراحی


لیفت لب بالا

جراحی‌های لیفت لب در مطب و تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شوند. در اینجا به بیهوشی داخل وریدی نیاز نیست زیرا تنها با بی‌حس کردن ناحیه مورد نظر دیگر بیمار دردی را احساس نخواهد کرد. ما برای انجام لیفت لب بالا تنها پوست قاعده بینی را برش می‌دهیم. ما عضلات یا اعصاب را قطع نمی‌کنیم، زیرا معتقدیم که این اجزاء صورت باید وضعیت طبیعی خود را حفظ کنند.

یک برش دقیقاً زیر بینی ایجاد شده و نوار باریکی از پوست و بافت از آنجا برداشته می‌شود. لب، بالا برده شده و در وضعیت جدیدش قرار می‌گیرد که با این کار حدود ۳ میلیمتر از دندان نمایان شده و حجم قسمت صورتی لب به طور دائمی افزایش می‌یابد. این عمل حدوداً ۹۰ دقیقه طول می‌کشد.

در نتیجه لیفت لب، دهان و لب‌ها شکل خوشایندتر و با طروات‌تری به خود می‌گیرند. همچنین، مقدار بیشتری از دندان‌ها دیده شده و بیمار تقریباً همیشه ریلکس‌تر و خوشحال‌تر به نظر می‌آید.

لیفت گوشه لب

لیفت گوشه لب نیز یک عمل سرپایی است. در این عمل، گوشه‌های دهان با استفاده از بخیه‌های قابل جذب بالا برده می‌شوند. ما برای لیفت گوشه لب نیز مثل لیفت لب بالا، تنها پوست را بالا برده و به عضلات و اعصاب دست نمی‌زنیم. مراحل این عمل عبارتند از:

برداشتن یک برش مثلثی کوچک از پوست گوشه دهان که باعث می‌شود مقدار بیشتری از قسمت صورتی لب دیده شود

آزادسازی عضله پایین بَرَنده گوشه دهان

لیفت لب شاخ گاوی

در خلال این عمل، جراح ما درست زیر بینی یک شکاف ایجاد می‌کند. سپس او یک نوار کوچک از پوست و بافت را برمی دارد و لب بالایی را بالا می‌کشد تا در محل جدید خود قرار گیرد. این برش، لب بالا (منحنی لب بالا) را به شکل “کمان کوپید” تغییر می‌دهد. پس از انجام این عمل تقریباً اسکاری باقی نمی‌ماند.

لیفت لب گال وینگ

در عمل لیفت لب گال وینگ، یک نوار پوستی از اطراف لب بالایی برداشته می‌شود. برش در این شبیه حرف M است و برای مشخص کردن مرز لب بالایی انجام می‌شود. شکاف در ناحیه برخورد قسمت صورتی رنگ لب با پوست بالای لب ایجاد می‌شود. در این عمل لیفت اسکار و جای زخم ایجاد می‌شود و به همین دلیل زیاد انجام نمی‌شود.

تصمیم گیری در مورد انتخاب عمل یا عمل‌های لیفت لب مناسب شما به اهداف زیبایی و آناتومی شما بستگی دارد همچنین نظر متخصص جراحی نیز برای انتخاب نوع عمل لیفت از اهمیت بسزایی برخوردار است.

 

پاسخ دهید

دیدگاه
نام*
ایمیل*
وبسایت*