مقالات

راههای لاغر و کوچک کردن بازو و رفع افتادگی و شلی پوست بازو

روش‌های لیفت و کوچک کردن غیر جراحی بازو به منظو بهبود افتادگی پوست (بال خفاش یا بال بینگو)، کاهش ذخایر چربی در این نواحی، از بین بردن برآمدگی‌هایی که هنگام بالا بردن بازوها آویزان می‌شوند(شل شدن پوست)، استفاده می‌شوند.

 این تغییرات در اثر کاهش وزن (رژیم غذایی، ورزش، عمل بای‌پس معده)، فرایند افزایش سن و یا ترکیب هر دو عامل ایجاد می‌شوند. عمل زیبایی بازو زمانی توصیه می‌شود که ذخایر چربی یا پوست شل و افتاده‌ی بازوها را نتوان از طریق فعالیت بدنی منظم و یا رژیم غذایی کم‌ کالری اصلاح کرد.

کرایولیپولیز


کرایولیپولیز از طریق کشیدن چربی‌های اضافه شما به سمت صفحات سرد کننده‌ای که بر روی پوست شما قرار داده شده‌اند، عمل می‌کند. این صفحات در طول مدتی که عمل انجام می‌شود، بافت‌های چربی را با نیروی مکش قدرتمندی نگه می‌دارند. دستگاه کرایولیپولیز در دمای خاصی تنظیم می‌شود تا سلول‌های چربی را بدون آسیب رساندن به رگ‌ها، بافت‌ها، سلول‌ها یا پوست ناحیه اطراف منجمد کند.

هنگامی که سلول‌های چربی یخ می‌زنند، شروع به از بین رفتن می‌کنند و بدن از طریق یک ساز و کار طبیعی، این سلول‌های مرده را به بیرون دفع می‌کند. در این روش هر چند شما بلافاصله بعد از پایان عمل، تغییراتی را در وضعیت بازوی خود مشاهده می‌کنید اما حدود دو تا چهار ماه طول می‌کشد تا بتوانید تفاوت عمده‌ای در شکل ظاهری بازو و چربی‌های آن ببینید. نهایتاً نتایج کامل این عمل بعد از حدود 6 ماه قابل مشاهده خواهد بود.

کویتیشن


در روش کویتیشن اصولاً از امواج اولتراسوند که مشابه با امواج صوتی با فرکانس بالا هستند، استفاده می‌شود. اما فرکانس این امواج به قدری زیاد است که گوش انسان قادر به شنیدن آن نیست. در زمان انجام این عمل، شما یک گرمای ملایم در اثر کار دستگاه احساس می‌کنید که شبیه به یک ماساژ گرم خواهد بود.

 اما گرمای آن به هیچ وجه ناراحت کننده و غیر قابل تحمل نیست. در بعضی از افراد ممکن است تا حدود 24 ساعت بعد از پایان عمل، کمی قرمزی و حساسیت در محل عمل مشاهده شود.

لیزر


کشیدن پوست با لیزر نیز یک جراحی زیبایی بازو است و یک عمل پزشکی با حداقل تهاجم است که در آن از یک طرف، چربی‌های انباشته در ناحیه بازو با استفاده از لیپولیز به کمک چربی حذف می‌شوند و از طرفی پوست بازو هم کشیده و سفت می‌شود.

رادیوفرکانسی (آر اِف)


در این روش از انرژی امواج رادیویی برای گرم کردن پوست استفاده می‌شود. گرم شدن پوست باعث تقویت رشته‌های بافت همبند و القاء تولید کلاژن در پوست می‌شود و افتادگی و شل‌شدگی پوست را برطرف می‌کند. انرژی امواج رادیویی باعث تحریک تولید فیبروبلاست‌ها در پوست و افزایش لطافت و انعطاف‌پذیری پوست، افزایش تولید کلاژن و القاء تولید پیش‌سازهای کلاژن می‌شود. تولید پیش‌سازهای کلاژن در درازمدت اثرات چشمگیری در افزایش نرمی و لطافت پوست خواهد داشت.

لیپوساکشن


برای اغلب خانم‌هایی که بازوهای بزرگ یا کلفت دارند، لیپوساکشن بهترین گزینه‌ای است که می‌توانند برای فرم‌دهی و لاغر کردن بازو های خود از آن استفاده کنند. پزشکان با استفاده از این روش به گونه‌ای بازوها را فرم می‌دهند که انگار شما به مدت 6 ماه در باشگاه بدنسازی بر روی بازوهای خود کار کرده‌اید.

عمل لیپوساکشن از نظر چگونگی انجام آن یک عمل نسبتاً ساده محسوب می‌شود که در آن، بریدگی‌های ریزی به طول حدود 6 میلی‌متر در اطراف آرنج و پایین بازوها ایجاد می‌شود. محل این بریدگی‌ها به گونه‌ای انتخاب می‌شود که تا جایی که ممکن است، مخفی بماند. بهبودی بعد از عمل لیپوساکشن نیز روند کاملاً ساده‌ای دارد و نهایتاً بعد از سه تا چهار روز استراحت می‌توانید فعالیت‌های عادی خود را از سر بگیرید و به محل کار خود باز گردید.

مزوتراپی


مزوتراپی یک روش با حداقل تهاجم است که معمولاً برای درمان آسیب‌های مختلف و شرایط پزشکی و نیز دلایل زیبایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این تخصص پزشکی شامل تزریق مقادیر میکروسکوپی عصاره‌های طبیعی، داروها، عوامل هومیوپاتی و ویتامین‌ها به داخل پوست می‌باشد؛ این روش را می‌توان برای از بین بردن سلولیت، رفع مشکلات پوستی در اثر افزایش سن، کاهش وزن، بهبود ظاهر پوست افتاده یا شل، و جوان‌سازی نواحی دستان و گردن استفاده کرد.

جراحی زیبایی بازو (براکیوپلاستی)


پزشکان معمولاً جراحی براکیوپلاستی(جراحی زیبایی بازو) را برای مواردی توصیه می‌کنند که پوست بازو دچار شلی و افتادگی شدید شده و یک ناهنجاری در شکل ظاهری آن به وجود آمده است. غالباً خانم‌هایی که بعد از انجام جراحی بای‌پس روده‌ای، مقدار زیادی وزن کم می‌کنند، دچار این گونه از ناهنجاری‌ها در شکل بازوی خود می‌شوند و نیاز به انجام جراحی براکیوپلاستی دارند تا شکل زنانه بازوی آنها بازیابی شود.

 البته خانم‌های مسنی که پوست بازویشان در اثر پیری و از دست رفتن انعطاف‌پذیری، دچار افتادگی شدید شده و نگرانی‌های شدیدی را برای آنها به وجود آورده است نیز از جراحان زیبایی می‌خواهند که عمل براکیوپلاستی (جراحی زیبایی بازو) را برایشان انجام دهند. عمل جراحی لیفت بازو یا همان براکیوپلاستی (جراحی زیبایی بازو) از نظر پیچیدگی و تهاجمی بودن، سنگین‌تر از روش‌های غیر جراحی است.

لیفت بازو


مزایای لیفت بازو

  • به شما امکان می‌دهد تا بتوانید لباس‌های آستین کوتاه و بدون آستین را بدون احساس خجالت، بپوشید.
  • روند افتادگی و پیر شدن بیشتر پوست اضافی بازو را متوقف می‌کند.
  • اهدافی که از لاغر کردن بازو و کاهش مقدار زیادی از وزن بدن خود داشته‌اید را تکمیل می‌کند.
  • به شما امکان می‌دهد که بتوانید پیراهن‌ها، ژاکت‌ها و سایر لباس‌هایی که آستین تنگ دارند را به راحتی بپوشید.
  • این عمل را می‌توانید با سایر عمل‌هایی که معمولاً برای فرم‌دهی بدن انجام می‌گیرد، مانند جراحی کشاله ران به صورت همزمان انجام دهید تا اندام زیباتر و ظاهر جذاب‌تری داشته باشید.

مراحل جراحی لیفت بازو

بی هوشی

داروهای حین عمل جراحی برای شما تجویز می شوند گزینه های منتخب بی هوشی محدود از طریق تجویز داخل عروقی و بی هوشی عمومی می باشند . پزشک شما بهترین روش را به شما توصیه خواهد کرد .

برش جراحی

اندازه و روش برش پوست به مقدار و محل پوست اضافه که باید برداشته شود و تشخیص جراح شما بستگی دارد ، برش اغلب داخل بازو یا پشت بازو داده می شود که به نظر جراح بستگی دارد و امکان دارد برش از زیربغل تا بالای آرنج ادامه یابد . اگر نیاز به برداشتن چربی طی عمل لیفت باشد می توان آن را به روش جراحی جدا کرد یا از لیپوساکشن استفاده کرد .

بسته به شرایط شما ، ممکن است برش جراحی محدودتر باشد . سپس بافت نگهدارنده زمینه محکم شده و با بخیه های داخلی به آن شکل داده شده کشیده و صاف می شود .

بستن برش جراحی

برش محل عمل را می توان با بخیه های قابل جذب یا بخیه هایی که نیاز به خارج کردن طی 1 تا 2 هفته دارند ، بست.

دیدن نتایج

پوست سفت تر و صاف تر بازو بلافاصله پس از عمل لیفت بازو قابل مشاهده است . گرچه نتایج اصلی ممکن است به علت تورم و کبودی مخفی بماند بازوی سفت و جدید فرم گرفته شما بطور باورنکردنی هم ظاهر و هم احساس بهتری به شما خواهد داد .

پاسخ دهید

دیدگاه
نام*
ایمیل*
وبسایت*