دسته‌بندی نشده

راه و روش های کوچک کردن و لاغری باسن

کوچک کردن ران و باسن برای رسیدن به تناسب اندام از اهمیت بالایی برخوردار است. تناسب سایز باسن و ران پاها با بالاتنه نقش مهمی در خوش اندامی دارد. با ورزش و رژیم لاغری مناسب به لاغری سریع ران و باسن برسید.

انباشته شدن چربی اضافی در ناحیه باسن به‌سادگی صورت می‌گیرد و متأسفانه این چربی به‌طور غیریکنواخت در سرتاسر باسن تجمع پیدا می‌کند. این موضوع باعث می‌شود که پیدا کردن لباس مناسب برای شما دشوار باشد، زیرا لباس‌ها اغلب در نواحی پر باسن تنگ و چسبان بوده و در نواحی دیگر شل و آویزان می‌باشند.

تمرینات و حرکات ورزشی ساده برای لاغری و کوچک کردن ران پا و باسن:

1- پاها را کمی بیشتر از عرض شانه باز کنید. دستها را روی کمر گذاشته و به روی زانوها نشسته و دوباره به حالت قبلی بازگردید.

5

بهترین و ساده ترین ورزش کوچک کردن باسن و ران پاها

2- به پهلو روی زمین دراز بکشید. دست زیرین را ستون قرار داده و از زمین فاصله بگیرید. پای دیگر را به سمت بالا و به سمت بدن کشیده و دوباره به روی پای زیرین بازگردانید.

3- روی زمین به کمر بخوابید. دستها را کشیده کنار بدن قرار دهید. پاها را به صورت جفت شده و بدون خم شدن به سمت بالا بیاورید. به حالتی که به شکم ضربه وارد شود.

ورزش ساده برای کوچک کردن ران وباسن را انجام دهید:

یکی از بهترین ورزش ها برای کوچک کردن ران و باسن ورزش دو و ترامبولینگ است.

 برای کوچک کردن ران و باسن چی بخوریم؟

1- سیب:سیب نه تنها بیماری بلکه اضافه وزن را نیز از شما دور می کند. سیب یکی از بهترین میوه ها و خوردنی های طبیعی برای افزایش متابولیسم بدن و به طبع آن توانایی در سوخت و ساز بهتر است.

 2- تخم مرغ: مصرف تخم مرغ برای کاهش وزن توصیه می شود. تخم مرغ را به صورت املت یا آب پز می توان استفاده کرد تا مدت طولانی تری احساس سیری ایجاد شود. یادتان نرود که در خوردن ان زیاده روی نکنید چرا که موجب چاقی می شود .

 3- جو دوسر: در این خوردنی رژیمی و چربی سوز قدرت خاصی وجود دارد. یکی از بهترین خوراکی ها برای کاهش وزن تمام بدن است. فیبر بالایی که این ماده غذایی لاغر کننده دارد بدن را برای سوزاندن چربی های اضافی تقویت می کند.

images

 4- عدس: خوردن عدس یکی از گزینه های غذایی برای داشتن شکمی صاف است. خوردن عدس با تنظیم میزان انسولین بدن از انباشته شدن قند و چربی و چاقی ناحیه اطراف شکم و کمر جلوگیری می کند.

 5- برای کوچک شدن ران ، شکم و باسن زالزالک بخورید:

راهی برای لاغری و سوزاندن چربی می خواهید؟ زالزالک بخورید. بله این یک حقیقت است که خوردن زالزالک بخشی از مواد معدنی مورد نیاز بدن را تامین می کند. زالزالک با محدود کردن اشتها موجب لاغری و سوختن چربی ها می شود.

روش های جراحی کوچک کردن باسن


لل

 

 لیپوساکشن سطحی

تغییر شکل باسن در این روش به وسیله ی کانول (لوله) کوچکی به قطر ۲ میلیمتر جهت برجسته نمودن چربیهای سطحی بدن انجام میگیرد.برای انجام حجاریهای مورب در حدفاصل عضلات مربعی شکل باسن این روش این اختیار را به جراح پلاستیک میدهد تا حجم میزان چربی تزریق شده را کنترل کند.علاوه بر آن میتوان این روش را با هدف ایجاد اصلاحات آناتومیک در ناحیه باسن و تغییر شکل آن با سایر روشها ترکیب کرد. تحقیقات نشان میدهد  که برجستگی های طبیعی باسن و ران ها از طریق ترکیب دو روش لیپوساکشن و لیپواینجکشن دست یافتنی هستند و این سبب کاهش جراحی های خشن، عوارض وخطرات پزشکی و همچنین کاهش مدت زمان درمان میشود.


تکنیک‌های کوچک کردن باسن


لیپوساکشن به روش سنتی و معمول

انجام لیپوساکشن به روش سنتی آن می‌تواند کمی ترسناک باشد چرا که این روش لاغر کردن باسن ذاتا تهاجمی است. این روش معمولا نیاز به اعمال بیهوشی عمومی دارد که البته بیهوشی عمومی نیز خطرات خاص خودش را دارد. استفاده از کانولاهای بزرگ (لوله‌های مورد استفاده برای بیرون کشیدن چربی) و فشار فیزیکی، اغلب موجب کبودی شدید شده و در برخی موارد نیز می‌تواند باعث بروز عوارضی مانند ناهموار شدن ناحیه مورد نظر و نتایج غیر‌طبیعی در  این راه های کوچک کردن باسن شود. امروزه تکنیک لیپوساکشن پیشرفت‌های زیادی داشته است و با استفاده از تکنولوژی‌های جدید می‌توان با تحمل درد و ناراحتی کمتر و دوره ریکاوری کوتاه‌تر، به نتایج بهتری برای لاغر کردن باسن  رسید.

لیزر لیپولیز

یکی از روش‌های درمانی موجود برای حذف چربی‌های موضعی که بسیار ایمن است، روش لیزر لیپولیز می‌باشد. دراین روش جدید، از لیزر سرد برای نفوذ در سلول‌های چربی از جمله چربی‌های شکم، ران و باسن استفاده می‌شود. لیزر لیپولیز موجب می‌شود که محتویات سلول‌های چربی آزاد شوند و تمرکز اشعه لیزر بیشتر بر نواحی است که چربی‌های آن بسیار مقاوم هستند و بدین ترتیب این روش به نحوی چربی‌های موضعی را از بین می‌برد و نتیجی طبیعی ایجاد می‌کنند که ممکن است به نظر شما غیر‌ممکن بیاید.

کویتیشن

کویتیشن درواقع یک اصطلاح پرکاربرد است که به جای لیپو اولتراسونیک به کار می‌رود. هر دوی این روش‌ها در واقع یکی هستند و هر دو برای از بین بردن چربی‌های اضافه از امواج صوتی با انرژی بالا استفاده می‌کنند. این امواج صوتی شدید موجب در هم شکسته شدن سلول‌های چربی می‌شود و سپس این چربی‌ها به مرور زمان توسط سیستم لنفاوی بدن جذب و سپس از بدن دفع می‌شود. در واقع سلول‌های چربی به طور کاملا طبیعی و از طریق کبد و سپس ادرار شما دفع می‌شوند. روش کویتیشن در مقایسه با روش‌هایی مانند جراحی شکم یا لیپوساکشن سنتی بسیار ایمن‌تر و کم تهاجمی‌تر است. باید بگوییم که این روش کاملا غیرجراحی است. علاوه بر این، روش کویتیشن زمان کمی وقت می‌برد و هر جلسه‌ی درمانی کمتر از یک ساعت طول می‌کشد و بعد از آن نیز، هیچ نیازی به گذراندن دوره‌ی ریکاوری نیست و شما می‌توانید به برنامه‌های همیشگی خود رسیدگی کنید. روش کویتیشن لاغری موضعی را که شما مدت‌ها در حال تلاش برای از بین بردن آن بوده‌اید ، تضمین می کند .

 

لیپوماتیک

لیپوماتیک در واقع نوعی از جراحی زیبایی کم‌تهاجمی یا اصطلاحا جراحی بسته است. در این روش از یک کانولا برای لیپوساکشن استفاده می‌شود که کانولا به صورت خودکار ارتعاشات لرزشی با فرکانس پایین و حرکت چرخشی دایره وار و منظم دارد. با استفاده از این کانولای مخصوص اغلب سلول‌های چربی شکسته می‌شوند و به مایع تبدیل شده و سپس بدون آسیب رساندن به بافت‌های اطراف، بیرون کشیده می‌شوند.  لیپوماتیک دارای مزایای بسیاری نسبت به سایر روش‌های جراحی چربی‌های موضعی برای کوچک کردن سینه و باسن است و از این رو سایر روش‌ها نمی‌توانند با این روش رقابت کنند. با استفاده از این روش شما دیگر مجبور نیستید برای از بین بردن چربی‌های اضافه و ناخواسته‌ی خود رژیم‌های غذایی سخت بگیرید یا خود را در معرض خطرات جراحی زیبایی قرار دهید.

اگر شما تصمیم به بزرگ کردن باسن  و یا کوچک کردن باسن خود گرفته اید ، باید با یک پزشکان متخصص ملاقات کنید. در این دیدار سابقه کامل پزشکی شما پرسیده خواهد شد و جراح ارزیابی می‌کند که آیا شما برای این روش درمانی مناسب هستید یا خیر. این جلسه فرصت مناسبی است که تمام سؤالات پزشکی خود را بپرسید و پزشک به آن‌ها پاسخ دهد. این جلسه همچنین این شانس را به شما می‌دهد که در مورد نتایج مطلوب و مورد انتظار خود با پزشک صحبت کنید. در این جلسه مدت زمان دقیق برای عمل و مدت دوره نقاهت نیز توسط پزشک مشخص خواهد شد.

lipo1-1

عوارض لیپوماتیک


البته ممکن است بدن فرد نسبت به موارد دیگری واکنش نشان داده و دچار عارضه های بسیار سطحی و ناچیز بشود . ممکن یک یا چند مورد از موارد زیر رخ دهد :

۱ – حساسیت به لیدوکایین

این مشکل در کسانیکه سابقه ای از حساسیت به این ماده یا مواد مشابه داشته اند قابل شناسایی و پیشگیری می باشد.

۲ – خونریزی و کبودی

این مشکل در کسانی که از داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپرین و وارفارین مصرف می کنند دیده می شود. برای جلوگیری از این امر نیاز است تا یک یا دوهفته قبل از جراحی مصرف را قطع نمایند.

۳ – عفونت

عفونت محل عمل در لیپوماتیک در شرایطی که کلینیک یا اتاق عمل مجهز نباشد و استرلیزه نباشد ممکن است اتفاق بیافتد. البته این عارضه با رعایت شرایط کامل استریلزاسیون در کلینیک و نیز ضدعفونی مناسب آن توسط بیمار بسیار رخ نمی دهد مگر آنکه بیمار دچار بیماریهای مزمن همراه با کاهش سیستم ایمنی مانند دیابت شدید ، بیماریهای مزمن اتوایمیون مانند لوپوس پیشرفته و .. بوده و یا از داروهای تضعیف کننده سیستم ایمنی مانند کورتون ، داروهای ضد سرطان استفاده نماید.

۴ – مسمومیت با داروهایی که در لیپوماتیک مورد استفاده قرار می گیرد به خصوص لیدوکایین

البته در صورتی این داروها تاثیرگذار می باشند که به مدت طولانی مصرف گردند و مصرف کوتاه مدت آنان بی تاثیرند.نیاز است تا جراح از مصرف این نوع داروها مطلع باشد و موارد مورد نیاز را قبل از جراحی لیپوماتیک یادآوری نماید.


 منابع


وبسایت نمناک، وبسایت مه شو، وبسایت کلینیک صدف، وبسایت کلینیک زیبایی ایرانیان، وبسایت دکتر پرنیا

پاسخ دهید

دیدگاه
نام*
ایمیل*
وبسایت*