مقالات

راه‌های لاغری و کوچک کردن و لیفت ران پا

با بالا رفتن سن، پوست ران پا قابلیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد و حالت افتاده و شل پیدا می‌کند. این حالت مخصوصا در افرادی ایجاد می‌شود که تا به حال بارها وزنشان زیاد و کم شده است و در نتیجه پوست آن‌ها چندین بار کشیده شده. وقتی پوست کشیده می‌شود، احتمال آن کم است که به طور طبیعی و صرفا با ورزش و گرفتن رژیم غذایی، دوباره جمع شود و حالت افتادگی آن برطرف شود. به همین منظور برای رفع افتادگی پوست و جمع شدن آن نیاز به مداخلات پزشکی و در برخی موارد جراحی می‌باشد. لیفت ران پا موجب کاهش میزان چربی و همچنین پوست اضافه در ران پاها می‌شود.

روش‌های لاغری ران برای چه کسانی مناسب است؟


افرادی که دارای پوست اضافی و چروکیده، ناهمواری و برآمدگی‌های ناشی از چربی اضافی در بالای پاها، شکم، پشت، باسن یا ران‌های خود هستند، می‌توانند گزینه‌ای مناسب برای درمان‌های زیبایی جهت لاغر کردن ران‌ها باشند. معمولاً افرادی که فقط با چربی‌های اضافه در ناحیه ران‌ها مواجه هستند متقاضی مناسبی برای انواع روش‌های لیپوساکشن و لیپوماتیک هستند. در بیمارانی که علاوه بر چربی اضافه از آویزان شدن پوست ران‌ها و تجمع سلولیت رنج می‌برند، لیفت ران گزینه مناسب‌تری برای دستیابی به نتایج مورد نظرشان است.

مزایای کاهش چربی ران


بازگرداندن حس خوب و اعتماد به نفس در رابطه با اندام خود
داشتن اندامی زیبا که می‌توانید توسط لباس‌های مناسب، آن را زینت دهید.
اندام شما مناسب‌تر و زیباتر ظاهر خواهد شد. این مسئله بخصوص برای بیمارانی که در برنامه‌های کاهش وزن موفق بوده‌اند مفید خواهد بود.
ران‌های شما محکم‌تر، صاف‌تر و جوان‌تر با قوس‌ها و انحناهای زیبا خواهد بود.
لیفت ران‌ها باعث کشیده شدن پوست شل در قسمت داخلی و خارجی ران‌ها شده و منحنی‌های آن را بهتر نشان می‌دهد

روش های درمان


لیفت ران بدون جراحی

لیزرتراپی

2.2

روش لیزرتراپی با تحریک پوست به تولید کلاژن بیشتر موجب رفع شل شدگی آن و جمع شدن پوست می‌شود. در اغلب موارد، انجام لیزرتراپی شامل قراردادن دستگاه اشعه‌ی مادون‌قرمز بر روی ناحیه مورد نظر می‌شود. اما در مواردی نیز همراه با لیزرتراپی، تکنیک‌های دیگری مانند ماساژ با فشار هوا نیز انجام می‌شود. این روش می‌تواند انسجام عضلانی و پوست ران را بهبود دهد اما نمی‌تواند شل شدگی پوست را به طور کامل حذف کند. مانند دیگر روش‌های غیرجراحی، روش لیزرتراپی نیز نیازی به گذراندن دوره بهبودی ندارد. تأثیرات لیزردرمانی بسیار ملایم بوده و به ‌تدریج نمایان می‌شوند .

رادیوفرکوئنسی (آر اف)

3.3

در این روش از نیروی متعاقباً الکتریکی نوری تکنولوژی (Elos) ) برای جمع‌کردن و رفع شلی پوست ران‌ها استفاده می‌شود. این تکنولوژی ترکیبی از امواج رادیوفرکوئنسی(RF)، مادون‌قرمز، مکش (وکیوم) و ماساژ مکانیکی است که موجب افزایش تولید کلاژن و بهبود انسجام بافتی پوست می‌شود. این روش درمانی در بهبود سلولیت نیز مؤثر است. رادیوفرکانسی و امواج مادون‌قرمز هر دو موجب گرم شدن بافت‌های زیرین پوست می‌شوند و جریان خون را افزایش داده و بدین طریق موجب تسریع متابولیسم تجزیه چربی می‌شوند.

مزوتراپی

4.4

یکی از مؤثرترین درمان‌های ضدسلولیت، مزوتراپی است که لایه‌ی میانی پوست به نام مزودرم را هدف قرار می‌دهد. تزریقات مزوتراپی، چربی‌های ناخواسته را درهم می‌شکنند و تارهای بافتی که موجب بروز سلولیت شده‌اند را ضعیف می‌کنند. چربی‌های زیرپوستی بعد از انحلال با ماده‌ی مزوتراپی توسط سیستم‌های متابولیسمی طبیعی بدن، دفع می‌شوند. این تزریقات تأثیری موقتی دارند و بنابراین برای حفظ نتایج و از بین بردن شل شدگی متوسط تا شدید پوست، لازم است که جلسات درمان با فواصل زمانی منظم، تکرار شوند.

اولتراسوند کویتیشن

5.5

کویتیشن روشی غیرتهاجمی است که موجب فرم دادن به ران‌ها و حذف چربی‌ها می‌شود و نتایجی مشابه با لیپوساکشن دارد، با این تفاوت که دیگر جراحی در کار نیست. با کمک این روش می‌توان چربی‌های مقاوم نسبت به رژیم غذایی و ورزش را از بین برد و حجم آن‌ها را کاهش داد. در این روش، دسته‌ی مخصوص دستگاه بر روی پوست قرار داده می‌شود. این دستگاه امواج اولتراسوند را با پیشرفته‌ترین تکنولوژی روز دنیا تولید می‌کند، و این امواج باعث مایع شدن چربی‌های زیرپوستی می‌شوند. این چربی‌های انحلال یافته، بعداً توسط سیستم لنفاوی و ادراری بدن جذب و سپس از بدن دفع می‌شوند. نتایج درمان در هر بیمار متفاوت است، اما در اولین جلسه‌ی درمان می‌توان تا حدود ۳ سانتی‌متر از لایه‌های چربی ران را از بین برد. این روش درمانی به طور چشمگیری مؤثر است، به نحوی که نتایج نهایی درمان پس از سومین جلسه قابل‌مشاهده هستند.

لیفت ران با جراحی

6.6

مزایای معمول استفاده از جراحی لیفت ران

لیفت ران می‌تواند با از بین بردن افتادگی، سفت کردن بافت ران و خارج کردن چربی و پوست اضافی از محل، باعث اصلاح ظاهر و اندازه ران شود. این درمان شاید قابل ‌اتکاترین روش برای رفع مشکل سلولیت در ناحیه ران باشد. این فرآیند همچنین می‌تواند در برخی موارد باعث کوچک کردن ران، خارج شدن چربی‌های اضافی، بالا کشیدن افتادگی، سفت شدن عضلات، و نیز از بین رفتن شل شدن و افتادگی پوست در این ناحیه از بدن شود. علاوه بر این، از طریق عمل زیبایی ران می‌توان ظاهر لگن و باسن فرد را نیز بهبود بخشید.

افراد مناسب برای استفاده از جراحی لیفت ران چه کسانی هستند؟

افراد مناسب برای این عمل جراحی کسانی هستند که به دنبال کاهش اندازه، تغییر شکل، و بالا کشیدن افتادگی ایجاد شده در ناحیه ران‌ها و باسن بوده و حاضر هستند به این منظور زیر تیغ عمل جراحی بروند. به این ترتیب افراد مناسب برای این درمان احتمالاً دارای شرایط زیر هستند:
اندازه یا ظاهر نامطلوب در ناحیه ران‌ها
اندازه غیرعادی باسن یا افتادگی ظاهری آن
اندازه یا شکل نامطلوب لگن و پهلوها
تغییرات ظاهری نامطلوب به خاطر بارداری مثل شل شدن عضلات، کشیدگی آن‌ها و ول شدن پوست
ایجاد پوست اضافی پس از جراحی چاقی
ایجاد سلولیت در ناحیه باسن و ران‌ها
افرادی که وزن آنها نسبتاً ثابت است
افرادی که در ران داخلی یا ران خارجی خود بافت اضافی نرم دارند.

لیپوساکشن

لیپوساکشن روشی برای استخراج چربی‌های اضافه از نواحی مختلف بدن از جمله ران‌ها، شکم، پهلوها، بازوها، اطراف زانو، صورت و گردن است. پیشرفت تکنولوژی در سال‌های اخیر موجب شده که روش‌های لیپوساکشن نیز بهبود یابند و هم جراحان و هم بیماران بتوانند به نتایج بهتری دست یابند و بیماران دوره ریکاوری کوتاه‌تری را بگذرانند. برای انجام لیپوساکشن، یک برش بسیار کوچک در محل مورد نظر ایجاد می‌شود و یک لوله‌ی بسیار باریک وارد لایه زیرین پوست شده و بافت‌های چربی را بیرون می‌کشد. روش‌های مختلفی برای انجام لیپوساکشن وجود دارد از جمله: لیپوساکشن تامسنت، لیپوساکشن با اولتراسوند و لیپوساکشن با ویبراتور الکترونیکی.

تایوپلاستی یا جراحی لیفت ران

عمل لیفت ران باعث اصلاح ظاهر ران‌ها با از بین بردن پوست اضافی و در برخی موارد چربی اضافه و در نتیجه داشتن پوست صافتر و انحناهای متناسب‌تر در قسمت ران‌ها و پایین‌تنه می‌شود. درعمل لیفت، ممکن است جراح پوست قسمت داخلی ران و یا قسمت خارجی آن را اصلاح کند. بسته به محلی که مورد عمل قرار می‌گیرد، انواع مختلفی از عمل لیفت ران وجود دارد:

لیفت داخلی ران

در این روش، هدف اصلاح قسمت داخلی ران می‌باشد. در این درمان یک شکاف در محل اتصال ران و ناحیه شرمگاهی ایجاد می‌شود. قسمتی از پوست و چربی از این قسمت برداشته شده و پوست مجدداً بسته می‌شود. این عمل باعث سفت شدن پوست، انحنای متناسب‌تر پاها و بهبود قابلیت ارتجاعی پوست می‌شود.

7.7

 لیفت خارجی ران‌ها

لیفت خارجی ران‌ها ناحیه کناری و جلویی ران‌ها را هدف قرار می‌دهد. در این روش، برش‌های جراحی در بالای ران ایجاد می‌شوند و جراح سعی می‌کند این برش‌ها را در امتداد خط لباس زیر ایجاد کند تا زخم جراحی در زیر لباس پنهان شود. در برخی موارد، لیفت خارجی ران با لیپوساکشن ترکیب می‌شود. همچنین در مواردی ممکن است این جراحی همزمان با لیفت باسن انجام شود.

8.8

هزینه عمل جراحی زیبایی ران یا لیفت ران


هزینه کوچک کردن ران بر اساس روشی که شما و پزشکتان انتخاب می‌کنید می‌تواند متفاوت باشد. در صورتی‌که لیپوساکشن یا لیپوماتیک استفاده شود هزینه کمتر و روش جراحی هزینه بالاتری را به شما تحمیل می‌کند.

منابع


وبسایت کلینیک تخصصی پوست و مو راضی، وبسایت دکتر محمود راسخی، وبسایت درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی پزشکی دندان پزشکی فتاح، مرجع چاقی و لاغری و تناسب اندام

پاسخ دهید

دیدگاه
نام*
ایمیل*
وبسایت*