مقالات

عمل جراحی زیبایی لیفت بازو برای رفع افتادگی و شلی پوست بازو

 

بیمارانی که جهت اصلاح وضعیت بازوهای خود مراجعه میکنند معمولا از دو موضوع شکایت دارند . اول آنکه پوست و چربی اضافی بازویشان آویزان و بد فرم است و دیگر اینکه بازوهایشان بسیار بزرگ است. بزرگی بازوها در ورزشکاران به دلیل حجم زیاد عضلات می باشد  ، اما بازوها شل نیستند درحالیکه  بیماران ما اکثرا بازوهای بزرگ ، شل و افتاده دارند.عمل جراحی براکیو پلاستی با حذف پوست و چربی اضافی شکل و فرم زیبایی به بازوها داده و بازوها را متناسب با سایر قسمتهای بدن مینماید .

عمل جراحی لیفت بازو برای فرم دادن به قسمت بالای بازوها، کشیدن پوست شُل شده و برداشتن چربی‌های اضافه‌ای که موجب به وجود آمدن “بال خفاشی” در زیر پوست و لاغر کردن بازوها شده‌اند، انجام می‌شود. برداشتن پوست اضافه‌ای که به خاطر کاهش وزن یا پیری در زیر بازوها به وجود آمده است، می‌تواند افتادگی پوست بازو را برطرف کند و کل پوست این ناحیه تا آرنج را بکشد.

در بعضی از موارد از عمل لیپوساکشن نیز همراه با جراحی لیفت بازو برای دستیابی به نتایج بهتر استفاده می‌شود. هر ساله هزاران نفر به صورت موفقیت‌آمیزی عمل جراحی لیفت بازو و سایر عمل‌های غیر تهاجمی برای زیباسازی بازو را انجام می‌دهند و از نتایج آن رضایت کامل دارند.

کاندید مناسب جراحی


بهترین کاندیدا ها برای این عمل افرادی هستند که شل شدگی و آویزان بودن پوست ناحیه بالای بازویشان، مهم ترین دلیل ناراحتی و نارضایتی آنهاست. تغییرات پوستی اغلب به دلایل تغییرات وزنی (افزایش / کاهش وزن)، اثرات تخریبی نور خورشید، سن و یا ژنتیک افراد اتفاق می افتد.

بسیاری از بیمارانی که سایز بازوهایشان بسیار بزرگتر از سایز سایر اندام آنهاست ، و آنها به دنبال متناسب کردن بازوهایشان نسبت به بدنشان هستند.

برخی از بیمارانی که بازوهایشان به دلیل کاهش شدید وزن به دنبال رعایت رژیم های غذایی کاهنده وزن و یا جراحی های چاقی، شل و آویزان شده است.

برخی از افرادی که با افزایش سن، دچار افتادگی در ناحیه بازو شده اند و اگر این عمل را انجام ندهند، به مرور زمان گسترش می یابد.

مزایا


کوچک کردن بازو

بهبود ظاهری و افزایش اعتماد به نفس

امکان‌پذیر شدن پوشیدن لباس‌های آستین کوتاه بدون شرمساری از ظاهر ناخوشایند بازوها

قبل از عمل


  • آزمایش خون بدهید
  • داروهای خاصی مصرف نمائید و یا داروهای خود را تغییر دهید
  • خیلی قبل از عمل سیگار نکشید
  • عدم مصرف آسپرین ، داروهای ضدالتهابی ، داروهای گیاهی زیرا باعث افزایش احتمال خونریزی خواهد شد

مراحل جراحی بازو


جراحی انجام میگیرد که شلی بازو و پوست زیاد بوده و باعث بد شکلی بازو و کاهش اعتماد به نفس افراد شده است ، در مواردی که شلی پوست کم بوده و چربی زیاد عامل چاقی بازو میباشد معمولا چربی های بازو با استفاه از یکی از روش های لیپولیز بازو در آورده میشوند .

در صورت انجام لیپولیز بازو معمولا چربی از طریق یک یا دو برش کوچک 3-5 میلی متری انجام شده و اسکار محل عمل معمولا قابل توجه نمیباشد . افرادی که چاقی بازو دارند یا شلی پوست بازو به دنبال کاهش وزن شدید دارند معمولا قادر به پوشیدن لباس های آستین کوتاه به علت بد شکلی بازو نمی باشند ولیکن بعد از انجام براکیو پلاستی معمولا افراد اعتماد به نفس از دست رفته ی خود را پیدا میکنند .عمل جراحی زیبایی بازو شامل چند مرحله می‌باشد که به ترتیب عبارتند از:

بی‌حسی

در این مرحله داروهای بی‌حسی در محل بازو تزریق یا مالیده می‌شود تا در طول مدت عمل، شما احساس راحتی داشته باشید.

بُرش دادن

طول و شکل بریدگی‌هایی که در زمان عمل جراحی لیفت بازو ایجاد می‌شود، به مقدار و موقعیت پوست اضافه‌ای که باید برداشته شود و نیز به نظر جراح پلاستیک که عمل شما را انجام می‌دهد، بستگی دارد.

معمولاً بریدگی‌ها در سمت داخل بازو و یا در پشت آن ایجاد می‌شود. موقعیت دقیق این بریدگی‌ها به نظر و تجربه پزشک جراح بستگی دارد و ممکن است از زیر بغل تا روی آرنج امتداد پیدا کند. چربی‌های اضافه را نیز می‌توان مستقیماً از طریق بُرش دادن و یا با استفاده از عمل لیپوساکشن از این ناحیه حذف کرد.

ممکن است در صورتی که شرایط اختصاصی شما اجازه بدهد، بریدگی‌هایی با اندازه کوچک‌تر بر روی بازو ایجاد شود. بعد از ایجاد بریدگی‌ها، بافت‌های حمایت کننده پوست که در زیر آن قرار گرفته‌اند، کشیده شده و به وسیله بخیه‌های داخلی در موقعیت جدید خود ثابت می‌شوند. در پایان، پوست بر روی بازویی که اکنون شکل جدیدی پیدا کرده است، کشیده و بسته می‌شود.

بستن بریدگی‌ها

بریدگی‌هایی که در پوست بازوی شما ایجاد می‌شود، به وسیله بخیه‌های قابل جذب یا بخیه‌های معمولی که یک تا دو هفته بعد از عمل جراحی کشیده می‌شوند، بسته خواهد شد.

دوران بهبودی


بعد از عمل ، محل برش با پانسمان یا بانداژ پوشانده می شود . امکان دارد بازوی شما در پانسمان فشاری یا بانداژ الاستیکی جهت کاهش تورم قرار داده شود . ممکن است جهت خروج مایعات زخم و یا خونی که در محل جمع می شود یک لوله نازک کوچک به نام درن موقتا زیر پوستتان تعبیه شود .

شما دستورات خاصی شامل موارد زیر دریافت خواهید کرد :چگونگی مراقبت از محل عمل و درن گذاشته شده ، داروهائی که باید استفاده کنید که روند بهبود شما کامل شود و احتمال عفونت را کم کند . توصیه های ویژه در مورد محل عمل و همچنین سلامت عمومی شما و زمانی که باید برای پیگیری نزد جراح پلاستیک خود بروید .

اثرهای جانبی کوتاه مدت لیفت بازو


برخی بیماران بلافاصله پس از جراحی به دلیل تورم ناشی از ترومای جراحی با سفتی بالای بازو مواجه می‌شوند. برخی بیماران نیز بازویشان ورم می‌کند و یا از گزگز دست ناراحت هستند. اکثر این علائم به تدریج برطرف می‌شود.

 

پاسخ دهید

دیدگاه
نام*
ایمیل*
وبسایت*