دسته‌بندی نشده

لاغری شکم و پهلو (روش های مدرن و سنتی)

چربی اضافه در شکم که به عنوان یک فرایند طبیعی ناشی از افزایش سن می‌باشد را نباید نادیده گرفت. چربی شکم و پهلوها در دوران میانسالی در مقایسه با چربی در دیگر نقاط بدن خطر ایجاد بیماری‌های مزمن را بیشتر می‌کند. همه‌ی افرادی که از چربی انباشته شده در پهلو و شکم خود رنج می‌برند، به دنبال راهی برای رهایی از این چربی‌های مزاحم هستند.

3

روش های سنتی


ورزش کنید و روغن بمالید

  اگر می‌خواهید در مدت کمی از میزان چربی بدن خود کم کنید، ورزش کنید. دراز و نشست، ورزش‌های کششی و پیاده‌روی ساده‌ترین ورزش‌هاست که برای همگان مفید و امکان‌پذیر است. برای اینکه تاثیر ورزش بیشتر شود، روغن‌های گرم را قبل از ورزش به نواحی مورد نظر مالیده و حسابی چرب کنید. استفاده از روغن‌های سیاه‌دانه، شوید و بابونه پیشنهاد اصلی ماست. روغن‌ها با طبیعت گرم خود، همراه حرارت ایجاد شده بعد از ورزش، به آب شدن چربی‌ها کمک کرده و در مدت کوتاهی تاثیر مناسبی در لاغری دارد. روغن را سمت راست شکم بمالید و کمی در جهت عقربه‌های ساعت ماساژ دهید. احساس گرما که شروع شد، ورزش را آغاز کنید.

نکته: کسانی که معده‌های گرمی دارند، بهتر است از این روغن‌مالی استفاده نکنند و به ورزش اکتفا کنند اما برای سردمزاجان و کسانی که معده‌های سرد دارند، علاوه بر لاغری، به هضم غذا کمک کرده و از نفخ و دل‌درد جلوگیری می‌کند.

ملین را فراموش نکنید   خارج شدن فضولات از بدن، مقادیری از حجم و وزن بدن را کم می‌کند. اگر می‌خواهید شکم‌تان را لاغر کنید، باید فضولات جمع‌شده و بلغم لزج چسبیده به معده را دفع کنید. ملینات مانند انجیر خیسانده شده، آلو و فلوس جزء ملینات ساده‌ای هستند که می‌توان در برنامه غذایی جای داد. اگر دچار یبوست هستید، باید از مُسهلات استفاده کنید که بهتر است با توصیه پزشک و به اندازه مشخص مصرف شود. سنا یکی از مسهلاتی است که این روزها زیاد مصرف می‌شود اما عواقبی به همراه دارد؛ بنابراین بدون تجویز پزشک از سنا استفاده نکنید.

طب سوزنی برای کاهش وزن


1

طب سوزنی یک درمان کمکی است. این روش یک علاج عام یا درمان عجیب برای کنترل وزن نمی‌باشد، بلکه در صورتی که بیمار تمایل به تغییر شیوه‌ی زندگی خود داشته باشد، طب سوزنی در تسهیل کاهش و حفظ وزن موثر است. مکانیزم دقیقی که طب سوزنی بر اساس آن عمل می‌کند ناشناخته است اما می‌دانیم که سوزن‌هایی که در نقاط مشخصی از بدن و گوش قرار داده می‌شود موجب آزادسازی اندورفین شده که تاثیر آرامش‌بخشی داشته و مقابله با استرس، خستگی و اضطراب را که می‌توانند موجب پرخوری و افراط در مصرف غذاهای چرب شوند، آسان‌تر می‌کند.

اصول و توصیه های لاغری سنتی


– از پرخوری، روی هم خوری، ریزه خواری و مخلوط خوری پرهیز کنید. بهتر است در هر وعده غذایی یک نوع غذای ساده میل شود.

– غذا را آن قدر بجوید که هنگام بلعیدن شیرابه شود؛ یعنی کاملا له و با بزاق دهان مخلوط شود. همیشه یادتان باشد که معده شما دندان ندارد. – از مصرف بیش از حد غذاهای چرب و شیرین و بی مزه مثل انواع شیرینی خامه ای، حلواها، شله زرد، چربی دنبه و انواع روغن ها پرهیز کنید؛ چراکه در بدن رطوبت ایجاد می کند. – مصرف نان های برشته و نان جو و پرهیز از نان های خمیری  – مصرف نکردن مخلفات همراه غذا؛ البته در برخی کتب توصیه به مصرف زیتون شور با غذا شده است.  – نظم در صرف وعده های غذایی بهتر است برنامه منظمی داشته باشند و سر ساعت غذا بخورند.  – غذاهای کثیرالغذا (پرکالری) مانند حلواها، گوشت ها، حبوب به همراه شیر مانند شیربرنج، گندم، آجیل تازه و فرنی ها را مصرف نکنید.

images

– مصرف غذاهای تند و ترش و شور هم توصیه می شود. البته در مصرف این غذاها به خصوص تندی ها ملاحظاتی وجود دارد، چون گرچه در دفع و تحلیل مواد زاید سرد و غلیظ و لزج بسیار نافع است، اما باعث ایجاد گزش و سوزش معده و تهوع و استفراغ و زخم معده و بوی تند ادرار و عرق می شود و باید بااحتیاط مصرف شود. در مجموع تدابیری که با هدف لطیف کردن مواد زاید بدن انسان و دفع آنها به کار می رود، برای اکثر بیماری ها مناسب است ولی با این حال نباید در انجام آن زیاده روی شود. موادی مانند سیر و پیاز و خردل و تره در صورتی که منع مصرف نداشته باشند تلطیف متوسطی دارند و به عنوان چاشنی غذا مناسب اند. سکنجبین از بهترین و بی عارضه ترین آنهاست.

روش های مدرن


رادیوفرکانسی

5

درمان‌های رادیوفرکانسی روش‌هایی هستند که شامل استفاده از دستگاه انرژی رادیوفرکانسی برای گرم کردن و سفت کردن بافت برای افزایش جریان خون و تجزیه‌ی سلولیت و چربی می‌باشند. انرژی رادیوفرکانسی پوست را بدون آسیب به آن گرم می‌کند تا سلول‌های چربی را تجزیه کرده و موجب تحریک تولید کلاژن شود که این امر موجب بهبود تون و قابلیت ارتجاعی پوست می‌شود.

مزوتراپی

6

مزوتراپی روش لیپولیز تزریقی است که برای آب کردن چربی‌هایی که در مقابل ورزش و رژیم لاغری سریع مقاومت می‌کنند، استفاده می‌شود. مزوتراپی همچنین به عنوان درمان سلولیت معرفی شده است.

این روش بهترین روش لاغری موضعی بوذه و شامل استفاده از محلولی است که به نواحی دارای چربی و سلولیت تزریق می‌شود و برای از بین بردن بازوهای آویزان، چربی شکم و غبغب به سلول‌های چربی تزریق می‌شود تا آن‌ها را در هم بشکند و در نتیجه بدن چربی را خارج کند.

کرایولیپولیز

7

روش کرایولیپولیز یا CoolSculpting تبدیل به یک درمان محبوب جهت کاهش غیر تهاجمی چربی شده است. تکنولوژی این روش برخواسته از یک مطالعه درباره‌ی تاثیرات دمای انجماد بر بدن می‌باشد. سرما موجب تورم، سفتی و التهاب می‌شود. زمانی که این تورم به طرف داخل حرکت می‌کند، در واکنش به مرگ سلول‌های چربی در بافت یک گودی ایجاد می‌شود.

 

پاسخ دهید

دیدگاه
نام*
ایمیل*
وبسایت*

HRAR
MYT2
طراحی و راه اندازی قالب سون تم